شرایط کلی

رونیکا یک فروشگاه اینترنتی می‌باشد که کاربران می‌توانند در سایت اقدام به استفاده از خدمات و امکانات آن نمایند. قوانین فروشگاه اینترنتی رونیکا رو به منظور شفافیت و حفظ حقوق خریدار و فروشنده می‌باشد و مطالعه و رعایت آن از سوی هر دو طرف الزامی‌می‌باشد.  

قوانین عمومی

کلیه قوانین، فرایند‌ها و رویه‌های مو تن رو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کننده می‌باشد و عضویت در سایت رونیکا از سوی کاربر به منزله آگاهی و پذیرش قوانین مو تن رو می‌باشد و کاربر موظف به رعایت قوانین مذکور می‌باشد. چنانچه قوانین، رویه‌ها و خدمات رونیکا رو تغییر نماید در همین صفحه اطلاعات آن بروزرسانی خواهد شد و مادامی‌که کاربر از خدمات رونیکا استفاده می‌نماید به منزله پذیرش کامل این تغییرات از سوی وی می‌باشد و حق هرگونه اعتراض نسبت به آن را از خود سلب می‌نماید.

کاربر

کاربر به شخصی اطلاق می‌شود که در سایت رونیکا  ثبت نام نماید و اقدام به ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی می‌نماید. کاربران موظف هستند تا از صحت اطلاعات وارد شده در حین ثبت نام اطمینان حاصل کنند و رونیکا  مسئولیتی در قبال مشکلات بوجود آمده در صورت ارائه اطلاعات اشتباه نمی پذیرد.

شرایط ثبت سفارش

در رونیکا تلاش بر آن است که اطلاعات و مشخصات کالا به بهترین شکل در اختیار کاربران قرار گیرد تا انتخاب بهتری داشته باشند اما باید توجه داشته باشید در هنگام انتخاب کالا کاربر باید به تمام مشخصات دقت نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید.
مسئولیت انتخاب کالا بر عهده کاربر می‌باشد و رونیکا هیچ مسئولیتی درباره انتخاب کاربر نخواهد داشت.
همچنین تصویر ارائه شده از محصولات جهت کمک به خرید کاربران می باشد و در صورت تغییر ظاهر محصول از سمت تولید کننده, تصویر نمی تواند ملاک اعلام مغایرت محصول باشد.
افزودن کالا به سبد خرید به منزله ی رزرو کالا نیست و در صورت به اتمام رسیدن کالا در حین ثبت سفارش رونیکا مسئولیتی در قبال کالای به اتمام رسیده نخواهد داشت.
همچنین تا پیش از ثبت نهایی سفارش, امکان بروز تغییر در قیمت محصولات یا به اتمام رسیدن بازه ی تخفیف کالا وجود دارد. به همین منظور کاربر موظف است قبل از ثبت نهایی سفارش فاکتور سفارش را بررسی و سپس پرداخت نماید.
پرداخت وجه سفارش به سه صورت امکان پذیر می‌باشد:
1.پرداخت اینترنتی از طریق درگاه‌های بانکی موجود در سایت رونیکا
۲. پرداخت درب منزل  

تغییر سفارش ها

در رونیکا تلاش بر این است که کالاهای ثبت شده در سفارشات بصورت کامل به کابران تقدیم شود اما در صورت بروز مشکل در تامین یا موجودی کالاها, رونیکا  این حق را برای خود محفوظ می دارد که کالای دارای مشکل را از سفارش حذف کند و به کاربر از طریق پیامک , تماس یا ایمیل اطلاع رسانی شود.

شرایط ارسال

رونیکا متعهد است که در روزهای کاری طی بازه های اعلام شده سفارش های ثبت شده را به دست کاربران خود برساند. در صورت بروز مشکل و عدم امکان ارسال سفارش بنا بر شرایط و حجم سفارش ها در بازه ی مشخص شده, رونیکا این حق را برای خود محفوظ می دارد که بازه ی ارسال را به نزدیک ترین بازه ی ممکن تغییر دهد و این مورد را به همراه بازه ی جدید از طریق تماس, پیامک یا ایمیل به اطلاع مشتری برساند.در صورت عدم دریافت بسته توسط کاربر, بسته به رونیکا بازگشت داده می شود و بازه ی جدیدی برای ارسال با کاربر هماهنگ خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت عدم پاسخگویی کاربر, سفارش لغو می شود و هزینه ی پرداخت شده به اعتبار کاربر منتقل خواهد شد.تحویل بسته ها از طریق پیک در شهر شیراز در حال حاضر در دو بازه ی 9 صبح الی 15 عصر و 15 عصر الی 21 شب می باشد و بعلت تعدد سفارش ها امکان اعلام زمان دقیق رسیدن پیک وجود نخواهد داشت.بازه ی مشخص شده در سایت برای شهرستان های دیگر به غیر از شیراز , بازه ای است که بسته به پست تهران تحویل می شود و کاربر باید برای پیگیری وضعیت بسته, لز طریق کد رهگیری مرسوله ی پستی در سایت شرکت پست اقدام نماید.مسئولیت صحت آدرس و اطلاعات وارد شده در سفارش بر عهده ی کاربر می باشد و چنانچه کاربر در ثبت آدرس یا کد پستی دچار اشتباه شده باشد, هزینه ی ارسال مجدد بسته به آدرس صحیح بر عهده ی کاربر می باشد. 

روز کاری

روز‌های کاری رونیکا شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 18:30 و پنجشنبه‌ها از ساعت 9:00 الی 12:30 می‌باشد.  

روز کاری

روز‌های کاری رونیکا شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 الی 18:30 و پنجشنبه‌ها از ساعت 9:00 الی 12:30 می‌باشد.